TH3B475K020F2900
Mfr.Part #
TH3B475K020F2900
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 20V 1411
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.9Ohm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
4.7μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.5052mm
Voltage - Rated :
20V
Width :
2.794mm