TH3B475K020E2900
Mfr.Part #
TH3B475K020E2900
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 20V 1411
Voltage - Rated :
20V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dissipation Factor :
6 %
Tolerance :
±10%
Capacitance :
4.7μF
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Width :
2.794mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.9Ohm
Published :
Depth :
2.8mm
Length :
3.5052mm
Min Operating Temperature :
-55°C