TH3B475K020E1900
Mfr.Part #
TH3B475K020E1900
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 20V 1411
Surface Mount
Polarity :
Polar
Tape and Reel (TR)
Dissipation Factor :
6 %
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
20V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
2.8mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Capacitance :
4.7μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Length :
3.5052mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.794mm
Tolerance :
±10%