TH3B475K016D2100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3B475K016D2100
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 16V 1411
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.1Ohm
Width :
2.794mm
Type :
Molded
Factory Lead Time :
14 Weeks
Published :
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
1.9mm
Feature :
Automotive
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Voltage - Rated :
16V
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
4.7μF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
2.8mm
Manufacturer Size Code :
B
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.5052mm