TH3B225K035C2500
Mfr.Part #
TH3B225K035C2500
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 35V 1411
Capacitance :
2.2μF
Number of Terminations :
2
Width :
2.8mm
Tolerance :
±10%
ECCN Code :
EAR99
Length :
3.5mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Manufacturer Size Code :
B
Molded
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
HTS Code :
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Tan Delta :
0.06
Tape and Reel (TR)
Polarity :
POLARIZED
Mount :
Surface Mount
Leakage Current :
0.0008mA
Packing Method :
TR, 7 INCH
Ripple Current :
180mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Published :
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Voltage - Rated :
35V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm