TH3B156M010D1800
Mfr.Part #
TH3B156M010D1800
Description
CAP TANT 15UF 20% 10V 1411
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
15μF
Width :
2.794mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V
Length :
3.5052mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C