TH3B156K010C1800
Mfr.Part #
TH3B156K010C1800
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Description
CAP TANT 15UF 10% 10V 1411
Tantalum Capacitors
Number of Terminations :
2
Leakage Current :
0.001mA
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Reach Compliance Code :
Unknown
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Packing Method :
TR, 7 INCH
Polarity :
POLARIZED
HTS Code :
Width :
2.8mm
Manufacturer Size Code :
B
Mounting Type :
Surface Mount
Ripple Current :
220mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
ECCN Code :
EAR99
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
15μF
Length :
3.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Tan Delta :
0.06
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm