TH3B106M010E1800
Mfr.Part #
TH3B106M010E1800
Description
CAP TANT 10UF 20% 10V 1411
Tantalum Capacitors
Radiation Hardening :
No
Surface Mount
Height :
1.9mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Published :
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
10μF
Length :
3.5052mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Voltage - Rated :
10V
Max Operating Temperature :
150°C
Depth :
2.8mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
2.794mm