TH3B106K010D1800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3B106K010D1800
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 10% 10V 1411
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Published :
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Radiation Hardening :
No
Feature :
Automotive
Manufacturer Size Code :
B
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
1.9mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Polarity :
Polar
Width :
2.794mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitance :
10μF
Dissipation Factor :
6 %
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Voltage - Rated :
10V
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Type :
Molded
Depth :
2.8mm
Length :
3.5mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
150°C