TG.22.0152
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TG.22.0152
Manufacturer
Taoglas
Package / Case
SMA
Datasheet
Download
Description
TG.22 3G/2G CELLULAR CONNECTOR M
Manufacturer :
Taoglas
Product Category :
RF Antennas
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
SMA
Antenna Type :
Whip, Right Angle
Termination :
RP-SMA Male
Diameter :
7.7mm
Frequency :
2.2GHz
Gain :
0dBi
Number of Bands :
1
Length :
45mm
Impedance :
50Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency (Center/Band) :
1.5GHz
Height (Max) :
1.764 44.80mm
Frequency Group :
UHF 1GHz~2GHz
VSWR :
2.3
Mounting Type :
Connector Mount
Factory Lead Time :
8 Weeks
Power Rating :
20W
Applications :
CDMA, DCS, EDGE, GPRS, HSPA, PCS, UMTS
Frequency Range :
800MHz~2.2GHz
RF Family/Standard :
Cellular
Datasheets
TG.22.0152
Taoglas TG.22.0152
1 Bands Whip, Right Angle UHF 1GHz~2GHz Connector Mount RP-SMA Male 1.5GHz 0dBi 1.764 44.80mm CDMA, DCS, EDGE, GPRS, HSPA, PCS, UMTS