TFMBJ170A
Mfr.Part #
TFMBJ170A
Description
TVS DIODE 199VWM 275VC DO214AA
- 55 C
Product Type :
TVS Diodes
Termination Style :
SMD/SMT
TFMBJ
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Package / Case :
DO-214AA-2
Vf - Forward Voltage :
5 V
Breakdown Voltage :
189 V
Clamping Voltage :
275 V
RoHS :
Details
Rectron
Packaging :
Reel
Working Voltage :
170 V