TFM252012ALMA1R5MTAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TFM252012ALMA1R5MTAA
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.5UH 3.1A 60 MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Material - Core :
Metal
DC Resistance (DCR) :
60mOhm Max
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Series :
TFM-ALMA
Tolerance :
±20%
Type :
Thin Film
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Saturation :
3.3A
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Inductance :
1.5μH
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Current Rating (Amps) :
3.1A
Shielding :
Shielded
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Mounting Type :
Surface Mount
TDK Corporation TFM252012ALMA1R5MTAA
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD