TF-07-1R00F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TF-07-1R00F
Manufacturer
International Resistive Company
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RESISTOR, 1 OHM, 0.5 WATT, 1%, A
Stock
301
In Stock :
301
Manufacturer :
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Axial
Resistance :
1 Ohms
Package / Case :
Series :
Product Status :
Active
Package :
Box
Number of Terminations :
2
Height - Seated (Max) :
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Composition :
Metal Film
Datasheets
TF-07-1R00F
International Resistive Company TF-07-1R00F
1 Ohms, 0.5W, 1/2W, Metal Film,