TE050120WF10236BJ1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TE050120WF10236BJ1
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Nonstandard, Tabbed
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 12KV
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
3.701 94.00mm
Voltage - Rated :
12000V 12kV
Package / Case :
Nonstandard, Tabbed
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
TE
Tolerance :
±10%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
100°C
Mounting Type :
Chassis Mount
Capacitance :
1000pF
Mount :
Chassis Mount
Factory Lead Time :
17 Weeks
Datasheets
TE050120WF10236BJ1
TE 1000pF 12000V 12kV Ceramic Capacitor ±10% -55°C~100°C Chassis Mount Nonstandard, Tabbed
TE050120WF10236BJ1 Overview
Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.