TCN3107M025R0070E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TCN3107M025R0070E
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2924 (7361 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 100UF 25V 2924
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.240W 7.30mmx6.10mm
Capacitance :
100μF
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
2924 (7361 Metric)
Type :
Molded
Manufacturer Size Code :
3
Series :
TCN
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
5 (48 Hours)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm