TCJN106M006R0200
Mfr.Part #
TCJN106M006R0200
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP TANT POLY 10UF 6.3V 0805
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Manufacturer Size Code :
N
Capacitance :
10μF
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated :
6.3V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Factory Lead Time :
15 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm @ 100kHz