TCJB686M006R0070E
Mfr.Part #
TCJB686M006R0070E
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Description
CAP TANT POLY 68UF 6.3V 1411
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Manufacturer Size Code :
B
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Feature :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
68µF
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Voltage - Rated :
6.3V