TCJB474M063R0400E
Mfr.Part #
TCJB474M063R0400E
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Description
CAP TANT POLY 0.47UF 63V 1411
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
15 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm @ 100kHz
Feature :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
63V
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
Capacitance :
0.47µF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm