T543X226K063ATE0757280
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T543X226K063ATE0757280
Manufacturer
KEMET
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 22UF 63V 2917
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Ratings :
COTS
ESR (Equivalent Series Resistance) :
75mOhm @ 100kHz
Capacitance :
22µF
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Feature :
High Reliability
Series :
KO-CAP® T543
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Type :
Molded
Manufacturer Size Code :
X
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Tolerance :
±10%
Published :
Voltage - Rated :
63V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm