T543V685M050ATE0657280
Mfr.Part #
T543V685M050ATE0657280
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 6.8UF 50V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Voltage - Rated DC :
50V
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Pbfree Code :
yes
Life (Hours) :
2000 hours
HTS Code :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Manufacturer Size Code :
V
Published :
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
65mOhm @ 100kHz
Tolerance :
±20%
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Type :
Molded
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Capacitance :
6.8μF
Factory Lead Time :
21 Weeks
REACH SVHC :
No SVHC
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C