T543B107K010AHE150
Mfr.Part #
T543B107K010AHE150
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Description
CAP TANT POLY 100UF 10V 1411
Tantalum - Polymer Capacitors
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Ratings :
COTS
Voltage - Rated :
10V
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Published :
Feature :
High Reliability
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Life (Hours) :
2000 hours
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
100μF
Factory Lead Time :
34 Weeks
Type :
Molded
Mounting Type :
Surface Mount
Manufacturer Size Code :
B
Number of Terminations :
2
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150mOhm @ 100kHz
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C