T541X687K004DT8705
Mfr.Part #
T541X687K004DT8705
Description
CAP TANT POLY 680UF 4V 2917
KO-CAP® T541
Ratings :
COTS
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Type :
Molded
Mounting Type :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12mOhm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
4V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Capacitance :
680μF