T541X158M003DH8705
Mfr.Part #
T541X158M003DH8705
Description
CAP TANT POLY 1500UF 3V 2917
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
3V
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12mOhm @ 100kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitance :
1500μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
KO-CAP® T541
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C