T540B686M006BH86107280
Mfr.Part #
T540B686M006BH86107280
Description
CAP TANT POLY 68UF 6.3V 1411
Voltage - Rated :
6.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
68µF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm @ 100kHz
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C