SWPA8040S121MT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SWPA8040S121MT
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 120UH 950MA 434MOHM SM
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Ratings :
Series :
SWPA
Features :
Supplier Device Package :
DC Resistance (DCR) :
434mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
1.05A
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
Nonstandard
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Tolerance :
±20%
Type :
Drum Core, Wirewound
Inductance :
120 µH
Q @ Freq :
Size / Dimension :
0.315 L x 0.315 W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.165 (4.20mm)
Shielding :
Shielded
Material - Core :
Ferrite
Current Rating (Amps) :
950 mA
Frequency - Self Resonant :
3.5MHz
Datasheets
SWPA8040S121MT
Shenzhen Sunlord Electronics SWPA8040S121MT
SWPA8040S121MT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD