SWPA6045S9R1MT
Mfr.Part #
SWPA6045S9R1MT
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 9.1UH 2.6A 56MOHM SMD
Fixed Inductors
Series :
SWPA
Frequency - Self Resonant :
17MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Features :
Type :
Drum Core, Wirewound
Inductance :
9.1 μH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
3.35A
Size / Dimension :
0.236 L x 0.236 W (6.00mm x 6.00mm)
Material - Core :
Ferrite
Package / Case :
Nonstandard
Supplier Device Package :
Q @ Freq :
Tolerance :
±20%
Ratings :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
2.6 A
Height - Seated (Max) :
0.177 (4.50mm)
Shielding :
Shielded
DC Resistance (DCR) :
56mOhm Max
Datasheets
SWPA6045S9R1MT
Shenzhen Sunlord Electronics SWPA6045S9R1MT
SWPA6045S9R1MT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD