SWPA5045S3R3MT
Mfr.Part #
SWPA5045S3R3MT
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 3.3UH 4.2A 35MOHM SMD
Fixed Inductors
Features :
Current Rating (Amps) :
4.2 A
Package / Case :
Nonstandard
DC Resistance (DCR) :
35mOhm Max
Ratings :
Mounting Type :
Surface Mount
Q @ Freq :
Supplier Device Package :
Type :
Drum Core, Wirewound
Shielding :
Shielded
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
6.4A
Height - Seated (Max) :
0.177 (4.50mm)
Series :
SWPA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Material - Core :
Ferrite
Size / Dimension :
0.197 L x 0.197 W (5.00mm x 5.00mm)
Tolerance :
±20%
Frequency - Self Resonant :
36MHz
Datasheets
SWPA5045S3R3MT
Shenzhen Sunlord Electronics SWPA5045S3R3MT
SWPA5045S3R3MT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD