SWPA5040S120MT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SWPA5040S120MT
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 12UH 2A 100 MOHM SMD
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Features :
Size / Dimension :
0.197 L x 0.197 W (5.00mm x 5.00mm)
Current - Saturation (Isat) :
2.2A
Supplier Device Package :
Height - Seated (Max) :
0.157 (4.00mm)
Ratings :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Nonstandard
Type :
Drum Core, Wirewound
Q @ Freq :
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Inductance :
12 µH
Series :
SWPA
Frequency - Self Resonant :
14MHz
Shielding :
Shielded
Current Rating (Amps) :
2 A
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
SWPA5040S120MT
Shenzhen Sunlord Electronics SWPA5040S120MT
SWPA5040S120MT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD