SWPA5020S120MT
Mfr.Part #
SWPA5020S120MT
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 12UH 1.4A 182MOHM SMD
Fixed Inductors
Supplier Device Package :
Ratings :
Tolerance :
±20%
Product Status :
Active
Shielding :
Shielded
Features :
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
182mOhm Max
Q @ Freq :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Type :
Drum Core, Wirewound
Inductance :
12 µH
Height - Seated (Max) :
0.079 (2.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
SWPA
Frequency - Self Resonant :
22MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Saturation (Isat) :
1.5A
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
0.197 L x 0.197 W (5.00mm x 5.00mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current Rating (Amps) :
1.4 A
Datasheets
SWPA5020S120MT
Shenzhen Sunlord Electronics SWPA5020S120MT
SWPA5020S120MT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD