SWPA4020S6R8MT
Mfr.Part #
SWPA4020S6R8MT
Package / Case
SMD,4.0x4.0x2.0mm
Description
FIXED IND 6.8UH 1.04A 163MOHM SM
Inductance :
6.8uH
Package / Case :
SMD,4.0x4.0x2.0mm
Rated Current :
1.04A
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
163mOhm
Datasheets
SWPA4020S6R8MT
Introducing Fixed Inductors Shenzhen Sunlord Electronics SWPA4020S6R8MT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:SMD,4.0x4.0x2.0mm, SWPA4020S6R8MT pinout, SWPA4020S6R8MT datasheet PDF, SWPA4020S6R8MT amp .Beyond Fixed Inductors Shenzhen Sunlord Electronics SWPA4020S6R8MT ,we also offer 744029002, 74479887310A, 744025100, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Shenzhen Sunlord Electronics SWPA4020S6R8MT
SWPA4020S6R8MT datasheet pdf and Unclassified product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD