SWPA4010S1R5NT
Mfr.Part #
SWPA4010S1R5NT
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 1.5UH 1.7A 84MOHM SMD
Fixed Inductors
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
1.7 A
Shielding :
Shielded
DC Resistance (DCR) :
84mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
71MHz
Type :
Drum Core, Wirewound
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.157 L x 0.157 W (4.00mm x 4.00mm)
Series :
SWPA
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Inductance :
1.5 µH
Ratings :
Tolerance :
±30%
Material - Core :
Ferrite
Package / Case :
Nonstandard
Current - Saturation (Isat) :
1.68A
Features :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Datasheets
SWPA4010S1R5NT
Shenzhen Sunlord Electronics SWPA4010S1R5NT
SWPA4010S1R5NT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD