SWPA3015S2R7NT
Mfr.Part #
SWPA3015S2R7NT
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 2.7UH 1.43A 98MOHM SMD
Fixed Inductors
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance :
2.7 µH
Series :
SWPA
Supplier Device Package :
Package / Case :
Nonstandard
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Q @ Freq :
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
98mOhm Max
Size / Dimension :
0.118 L x 0.118 W (3.00mm x 3.00mm)
Frequency - Self Resonant :
64MHz
Current - Saturation (Isat) :
1.52A
Ratings :
Current Rating (Amps) :
1.43 A
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Type :
Drum Core, Wirewound
Tolerance :
±30%
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Shielded
Datasheets
SWPA3015S2R7NT
Shenzhen Sunlord Electronics SWPA3015S2R7NT
SWPA3015S2R7NT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD