SWPA252012S1R0NT
Mfr.Part #
SWPA252012S1R0NT
Description
FIXED IND 1UH 1.93A 90 MOHM SMD
Inductance :
1uH
DC Resistance (DCR) :
90mOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Tolerance :
±30%
Rated Current :
1.93A
Datasheets
SWPA252012S1R0NT
Shenzhen Sunlord Electronics SWPA252012S1R0NT
SWPA252012S1R0NT datasheet pdf and Unclassified product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD