SWM12-9-NV-P6
Mfr.Part #
SWM12-9-NV-P6
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 12W
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency :
cURus
Cord Length :
59 1.50m
Input Connector :
NEMA 1-15P
No Load Power Consumption :
100mW Max
Current - Output (Max) :
1.33A
Size / Dimension :
2.11Lx1.62W x 1.11 H 53.5mmx41.2mmx28.2mm
Polarization :
Positive Center
Operating Temperature :
0°C~40°C
Series :
SWM12-N (12W)
Voltage - Output :
9V
Power (Watts) :
12W
Voltage - Input :
90V~264VAC