SWM12-5-NV-P6R
Mfr.Part #
SWM12-5-NV-P6R
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 12W
Voltage - Output :
5V
Series :
SWM12-N (12W)
Power (Watts) :
12W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Polarization :
Positive Center
Current - Output (Max) :
2.4A
Input Connector :
NEMA 1-15P
Operating Temperature :
0°C~40°C
Size / Dimension :
2.11Lx1.62W x 1.11 H 53.5mmx41.2mmx28.2mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
RoHS Status :
RoHS Compliant
Cord Length :
59 1.50m
No Load Power Consumption :
100mW Max
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm