SWI18-24-E-P5R
Mfr.Part #
SWI18-24-E-P5R
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 19W
Weight :
0.34lb 154.22g
Factory Lead Time :
20 Weeks
Length :
71.882mm
Approval Agency :
CE
Input Type :
Fixed Blade
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
RoHS Status :
RoHS Compliant
Width :
34.036mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Polarity :
Positive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
2.83Lx1.34W x 2.76 H 72.0mmx34.0mmx70.0mm
Polarization :
Positive Center
Height :
70.104mm
Input Connector :
CEE 7/16
Min Operating Temperature :
0°C
Region Utilized :
Europe
Series :
SWI18-E (18W)
Current - Output (Max) :
800mA
Voltage - Input :
90V~264VAC
Max Operating Temperature :
40°C
Voltage - Output :
24V
Max Output Current :
800mA
Max Power Dissipation :
18W
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
19W
No Load Power Consumption :
100mW Max