SWI10B-5-EW-P7R
Mfr.Part #
SWI10B-5-EW-P7R
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Cord Length :
59" (1.50m)
Maximum Operating Temperature :
+ 40 C
Approvals :
CE, EN 55035
Connector Type :
Barrel Connector
Product Status :
Active
Current - Output (Max) :
2A
Voltage - Output :
5V
Size / Dimension :
3.31" L x 0.89" W x 1.61" H (84.2mm x 22.5mm x 41.0mm)
Minimum Operating Temperature :
0 C
Region :
Europe
Output Power :
10 W
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Number of Outputs :
1 Output
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Series :
SWI10B-E (12W)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Polarization :
Positive Center
Brand :
Wall Mount AC Adapters
Efficiency :
Level VI
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm
Input Voltage :
90 VAC to 264 VAC
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Power (Watts) :
10 W