SWI10B-5-EW-P7
Mfr.Part #
SWI10B-5-EW-P7
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Product Category :
Efficiency :
Level VI
Maximum Operating Temperature :
+ 40 C
Series :
SWI10B-E (12W)
Packaging :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Power :
10 W
Size / Dimension :
3.31" L x 0.89" W x 1.61" H (84.2mm x 22.5mm x 41.0mm)
Voltage - Output :
5V
Input Voltage :
90 VAC to 264 VAC
Power (Watts) :
10 W
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Connector Type :
Barrel Connector
Current - Output (Max) :
2A
Standard Number :
Output Connector :
Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length :
59" (1.50m)
Form :
Wall Mount (Class II)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC