SWI10B-5-EW-P13
Mfr.Part #
SWI10B-5-EW-P13
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Product Category :
Applications :
ITE (Commercial)
Input Connector :
CEE 7/16
Series :
SWI10B-E (5W)
Current Rating :
250 A
Region Utilized :
Europe
Approval Agency :
CE
No Load Power Consumption :
75mW
Mounting :
Panel
Standard Number :
Cord Length :
59 (1.50m)
Package :
Box
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power (Watts) :
10 W
Size / Dimension :
3.31 L x 0.89 W x 1.61 H (84.2mm x 22.5mm x 41.0mm)
Cutler Hammer, Div of Eaton Corp
Polarization :
Positive Center
Approvals :
CE, CSA, UL
Input Type :
Fixed Blade
Weight :
Current - Output (Max) :
2A
Output Connector :
Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
5V
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC