SU7VC-08004
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SU7VC-08004
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 350UH 800MA 2LN TH
Stock
510
In Stock :
510
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Common Mode Chokes
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Rated AC :
125V
Mounting Type :
Through Hole
Inductance @ Frequency :
350μH @ 1kHz
Insulation Resistance-Min :
100MOhm
Number of Lines :
2
Length :
15mm
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Factory Lead Time :
23 Weeks
Physical Dimension :
L15.0XB10.0XH8.5 (mm)/L0.591XB0.394XH0.335 (inch)
Series :
SU
Width :
10mm
Size / Dimension :
0.591Lx0.394W 15.00mmx10.00mm
Rated Current :
0.8A
Height (Max) :
0.335 8.50mm
Operating Temperature :
-25°C~120°C
Packaging :
Tray
Filter Type :
Power Line
Additional Feature :
INDUCTANCE 0.35 MILLI HENRY
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating (Max) :
800mA
DC Resistance (DCR) (Max) :
220mOhm
Datasheets
SU7VC-08004
KEMET SU7VC-08004
SU7VC-08004 datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD