STSPIN32F0251TR
Mfr.Part #
STSPIN32F0251TR
Manufacturer
STMicroelectronics
Package / Case
64-TQFP Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
250 V THREE-PHASE CONTROLLER WIT
Stock
661
In Stock :
661
Manufacturer :
STMicroelectronics
Product Category :
Application Specific Microcontrollers
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
MICROPROCESSOR CIRCUIT
RAM Size :
4K x 8
Operating Temperature :
-40°C~125°C TJ
Package / Case :
64-TQFP Exposed Pad
Core Processor :
ARM® Cortex®-M0
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
21
Program Memory Type :
FLASH (32KB)
Reach Compliance Code :
Compliant
Applications :
Home and Industrial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Interface :
I2C, SPI, UART/USART
Factory Lead Time :
18 Weeks
Controller Series :
STM32F031x6x7
Series :
STSPIN32F025x
Voltage - Supply :
9V~20V