STM32F334C8T6TR
Mfr.Part #
STM32F334C8T6TR
Package / Case
48-LQFP
Description
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP
Microcontrollers
Reach Compliance Code :
Compliant
Core Size :
32-Bit
Terminal Pitch :
0.5mm
DMA Channels :
yes
Supply Voltage :
3V
Data Converter :
A/D 15x12b; D/A 3x12b
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.8V
Number of I/O :
37
Terminal Form :
Gull wing
Core Processor :
ARM® Cortex®-M4
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Connectivity :
CANbus, I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2V~3.6V
Surface Mount :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Peripherals :
DMA, POR, PWM, WDT
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Series :
STM32F3
Program Memory Size :
64KB 64K x 8
Clock Frequency :
32MHz
Terminal Position :
QUAD
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
MICROCONTROLLER, RISC
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
RAM Size :
16K x 8
Package / Case :
48-LQFP
Number of Terminations :
48
Has ADC :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Width :
7mm
Length :
7mm
Speed :
72MHz
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V