STM32F071C8T6TR
Mfr.Part #
STM32F071C8T6TR
Package / Case
48-LQFP
Description
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP
Stock
1
In Stock :
1
Connectivity :
HDMI-CEC, I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Length :
7mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
ECCN Code :
3A991.A.2
HTS Code :
Terminal Pitch :
0.5mm
Program Memory Size :
64KB 64K x 8
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2V~3.6V
Supply Voltage :
3.3V
Speed :
48MHz
Width :
7mm
Clock Frequency :
32MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of I/O :
37
Package / Case :
48-LQFP
RAM Size :
16K x 8
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Data Converter :
A/D 10x12b; D/A 2x12b
Number of Terminations :
48
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2V
Reach Compliance Code :
Compliant
Has ADC :
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V