STLC30R80
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
STLC30R80
Manufacturer
STMicroelectronics
Package / Case
44-LQFP
Datasheet
Download
Description
IC TELECOM INTERFACE 44TQFP
Stock
381
In Stock :
381
Manufacturer :
STMicroelectronics
Product Category :
Telecom
Terminal Pitch :
0.8mm
Operating Supply Current :
5mA
Type :
Integrated Circuit (IC)
Operating Supply Voltage :
5V
Voltage - Supply :
4.75V~5.25V
Terminal Finish :
Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
Terminal Position :
QUAD
Base Part Number :
STLC30
Supply Voltage :
5V
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
44-LQFP
Function :
Subscriber Line Interface Concept (SLIC)
Number of Circuits :
1
PSRR-Min :
27 dB
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Battery Feed :
CONSTANT CURRENT/RESISTIVE
Mount :
Surface Mount
Terminal Form :
Gull wing
Noise-Max :
84 dBrnC
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
44
Hybrid :
2-4 CONVERSION
Packaging :
Tray
Max Power Dissipation :
1.1W