STK14C88-3NF45TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
STK14C88-3NF45TR
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
32-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC NVSRAM 256KBIT PAR 32SOIC
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Memory
Memory Interface :
Parallel
Number of Terminations :
32
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Pin Count :
32
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Position :
Dual
Number of Functions :
1
Base Part Number :
STK14C88
Power Supplies :
3.3V
Terminal Pitch :
1.27mm
Memory Format :
NVSRAM
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
20
Number of Pins :
Memory Type :
Non-Volatile
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Supply Voltage :
3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Height Seated (Max) :
2.54mm
JESD-609 Code :
e3
Memory Density :
262144 bit
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Surface Mount :
yes
Operating Mode :
ASYNCHRONOUS
Memory Size :
256Kb 32K x 8
Package / Case :
32-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Qualification Status :
Not Qualified
Data Bus Width :
8B
Memory Width :
8
Write Cycle Time - Word, Page :
45ns
Supply Voltage-Min (Vsup) :
3V
Supply Current-Max :
0.05mA
Access Time (Max) :
45 ns
Length :
20.726mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Published :
Datasheets
STK14C88-3NF45TR
Introducing Memory Infineon Technologies STK14C88-3NF45TR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:32, Mounting Type:Surface Mount, Base Part Number:STK14C88, Number of Pins:32, Package / Case:32-SOIC (0.295, 7.50mm Width), Operating Temperature:0°C~70°C TA, STK14C88-3NF45TR pinout, STK14C88-3NF45TR datasheet PDF, STK14C88-3NF45TR amp .Beyond Memory Infineon Technologies STK14C88-3NF45TR ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.