STK12C68-SF25ITR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
STK12C68-SF25ITR
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
28-SOIC (0.342, 8.69mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC NVSRAM 64KBIT PARALLEL 28SOIC
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Memory
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
20
Published :
Memory Size :
64Kb 8K x 8
Memory Interface :
Parallel
Memory Type :
Non-Volatile
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Memory Width :
8
Write Cycle Time - Word, Page :
25ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Standby Current-Max :
0.0025A
Memory Format :
NVSRAM
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Nominal Supply Current :
85mA
Density :
64 kb
Lead Free :
Lead Free
HTS Code :
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
Height Seated (Max) :
2.794mm
Access Time (Max) :
25 ns
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
18.3895mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Word Size :
8B
JESD-609 Code :
e3
Power Supplies :
5V
Number of Pins :
28
Base Part Number :
STK12C68
Terminal Pitch :
1.27mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Supply Voltage :
5V
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Functions :
1
Terminal Position :
Dual
Radiation Hardening :
No
Data Bus Width :
8B
Supply Voltage :
5V
Number of Terminations :
28
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
28-SOIC (0.342, 8.69mm Width)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Pin Count :
Organization :
8KX8
Datasheets
STK12C68-SF25ITR
Introducing Memory Infineon Technologies STK12C68-SF25ITR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Number of Pins:28, Base Part Number:STK12C68, Mounting Type:Surface Mount, Number of Terminations:28, Package / Case:28-SOIC (0.342, 8.69mm Width), STK12C68-SF25ITR pinout, STK12C68-SF25ITR datasheet PDF, STK12C68-SF25ITR amp .Beyond Memory Infineon Technologies STK12C68-SF25ITR ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.