STK11C68-SF45TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
STK11C68-SF45TR
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
28-SOIC (0.342, 8.69mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC NVSRAM 64KBIT PARALLEL 28SOIC
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Memory
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
2.794mm
Standby Current-Max :
0.0015A
Access Time (Max) :
45 ns
Nominal Supply Current :
65mA
Terminal Position :
Dual
ECCN Code :
EAR99
Published :
Write Cycle Time - Word, Page :
45ns
Memory Format :
NVSRAM
Length :
18.3895mm
Terminal Pitch :
1.27mm
Organization :
8KX8
HTS Code :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Memory Type :
Non-Volatile
Data Bus Width :
8B
Base Part Number :
STK11C68
Density :
64 kb
Radiation Hardening :
No
Supply Voltage :
5V
Memory Interface :
Parallel
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Pins :
28
Memory Size :
64Kb 8K x 8
Word Size :
8B
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
20
JESD-609 Code :
e3
Power Supplies :
5V
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pin Count :
28
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Functions :
1
Number of Terminations :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Operating Supply Voltage :
5V
Package / Case :
28-SOIC (0.342, 8.69mm Width)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Surface Mount
Memory Width :
8
Datasheets
STK11C68-SF45TR
Introducing Memory Infineon Technologies STK11C68-SF45TR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Base Part Number:STK11C68, Number of Pins:28, Operating Temperature:0°C~70°C TA, Mounting Type:Surface Mount, Number of Terminations:28, Package / Case:28-SOIC (0.342, 8.69mm Width), STK11C68-SF45TR pinout, STK11C68-SF45TR datasheet PDF, STK11C68-SF45TR amp .Beyond Memory Infineon Technologies STK11C68-SF45TR ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.