ST950-30L2KI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ST950-30L2KI
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Axial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 950UF 10% 30V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Voltage - Rated :
30V
Series :
SuperTan®, ST
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
21 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
25.6032mm
Type :
Hermetically Sealed
Tolerance :
±10%
Mount :
Through Hole
Manufacturer Size Code :
L2
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tray
Capacitance :
950μF
Feature :
Wet Tantalum
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.312Diax1.008L 7.92mmx25.60mm
Package / Case :
Axial, Can
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Datasheets
ST950-30L2KI
Vishay / Sprague ST950-30L2KI
950μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 500mOhm Tray Axial, Can