ST0154G3W-RSLW-C
- Mfr.Part #
- ST0154G3W-RSLW-C
- Manufacturer
- Santek
- Description
- 1.54" TFT LCD 240X240
- Manufacturer :
- Santek
- Product Category :
- Dot Size :
- Dot Pixels :
- 240 x 240
- Viewing Area :
- 27.72mm W x 27.72mm H
- Graphics Color :
- Red, Green, Blue (RGB)
- Interface :
- MCU, 8/9-Bit, SPI
- Series :
- Display Type :
- TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
- Display Mode :
- Transmissive
- Background Color :
- Touchscreen :
- Backlight :
- LED - White
- Controller Type :
- ST7789V
- Dot Pitch :
- 0.12mm W x 0.12mm H
- Product Status :
- Active
- Diagonal Screen Size :
- 1.5 (38.10mm)