SSHB21HS-R25044
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SSHB21HS-R25044
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 4.4MH 2.5A 2LN TH
Stock
17
In Stock :
17
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Common Mode Chokes
DC Resistance (DCR) (Max) :
90mOhm
Packaging :
Bulk
Number of Lines :
2
Resistance :
90mOhm
Height (Max) :
0.610 15.50mm
Series :
SSHB21HS
Size / Dimension :
1.024Lx0.906W 26.00mmx23.00mm
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Operating Temperature :
-25°C~120°C
Inductance :
4.4 mH
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated AC :
250V
Inductance @ Frequency :
4.4mH @ 10kHz
Factory Lead Time :
23 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Max) :
2.5A
Datasheets
SSHB21HS-R25044
KEMET SSHB21HS-R25044
SSHB21HS-R25044 datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD